Menu Zamknij

Indywidualne zaproszenia - praca z plikami

Często otrzymujemy wiadomości z pytaniem o wydruk zaproszeń z gotowego projektu graficznego. Poniżej znajdziesz wszelkie informacje na ten temat.

Jakie wymogi powinien spełniać projekt graficzny?

 • Przygotuj swój projekt w skali 1:1. Oznacza to, że plik musi mieć dokładnie ten sam format, w jakim chcesz otrzymać swój finalny wydruk. Dla przykładu – jeśli chcesz wydrukować Zaproszenie A6 (105×148 mm), Twój plik powinien mieć format 154×216 mm (powiększony o 3 mm z każdej strony).
 • Możesz przygotować tylko awers i rewers zaproszenia + listę gości w oddzielnym pliku. Zaproszenia spersonalizujemy na wszystkich drukach.
 • Zapisz swój projekt w formacie PDF. Większość programów graficznych posiada opcję zapisu do różnych formatów, w tym pdf. Pamiętaj, aby przed zapisem zamienić fonty na krzywe i spłaszczyć wszystkie warstwy.
 • Nie przyjmujemy plików z ułożonymi zaproszeniami np. na formacie A4 czy też A3. Składki (impozycję) wykonujemy sami specjalnie pod proces technologiczny związany z produkcją zaproszeń. W przypadku dostarczenia plików przygotowanych niezgodnie z podanymi informacjami zastrzegamy sobie możliwość zmiany ceny i terminu realizacji.
 • Jeżeli potrzebujesz dodatkowych informacji lub makiety zaproszeń, prosimy o kontakt chętnie odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące niejasności związanych z przygotowaniem zaproszenia do druku.

Programy typu Word czy PowerPoint nie są programami graficznymi i nie służą do wykonywania profesjonalnych projektów. 

Jeśli masz swój pomysł, możesz oczywiście wysłać plik wykonany np. w Wordzie, który posłuży nam jako wzór do wykonania profesjonalnego projektu.

W SKRÓCIE

 • Plik *.pdf
 • Format netto + spady 3 mm z każdej strony
 • Margines bezpieczeństwa – 5 mm od linii cięcia
 • Elementy bitmapowe w rozdzielczości 300 dpi, w skali 1:1, CMYK
 • Pliki do druku zaproszeń przyjmujemy w postaci pliku *.pdf (jest to format rekomendowany przez naszą drukarnię).
 • Możesz przygotować tylko awers i rewers zaproszenia + Listę gości w oddzielnym pliku. Zaproszenia spersonalizujemy na wszystkich drukach.
Przygotowanie do druku na podstawie
zaproszenia DL 99x210mm

Mam już gotowy projekt. Jak złożyć zamówienie?

Jeśli posiadasz już swój projekt zaproszeń, to prosimy o kontakt mailowy – po ustaleniu szczegółów będziemy mogli dokonać wyceny.

Razem z projektem do wyceny prosimy o przesłanie informacji na temat preferencji dotyczących:

 • Gramatury papieru
 • Kopert (opcjonalnie)
 • Ilości zaproszeń

Bardzo prosimy nie pisać: “Mam swój projekt, jeszcze niegotowy, ale chcę się dowiedzieć, ile to będzie kosztować?”
Nie widząc projektu – nawet wstępnego zarysu – nie będziemy mogli dokonać wyceny.

Zamówienia / zapytania prosimy kierować na adres mailowy: kontakt@24studio.pl

Minimalna grubość kreski?

Grubość linii w projekcie nie powinna być mniejsza niż 0,25 mm.

Tolerancja kolorystyczna?

Zakładając, że projekt zaproszenia przygotujesz na skalibrowanym monitorze, możliwość odchylenia kolorystycznego wynosi +/- 5% wartości jednego koloru.

Znaczniki linii cięcia?

Projekty zaproszeń przygotowane zgodnie ze specyfikacją o poprawnym obszarze brutto nie muszą posiadać znaczników linii cięcia. Jeżeli jednak projekt je uwzględnia, prosimy o ich umieszczenie poza obszarem brutto.

Minimalna wielkość fontów (czcionek)

Minimalna wielkość czcionek stosowanych przy projektach zaproszeń  powinna wynosić  7 pkt – dla kroju pisma z jednej składowej koloru / 8 pkt – dla kroju pisma z kilkoma składowymi kolorów.

Błąd krojenia gilotyny?

Możliwość błędu krojenia wynosi 2 mm.

Call Now Button